Kaymakamız Sayın Emrullah TEMİZKAN,Kepsut Kaymakamı Sayın Murat ATICI, Balıkesir Valiliği Protokol Şube Müdürü Sayın Metehan GEDİK ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ümit GÖKDEMİR Mustafa Korkmaz Anadolu Lisesi´ne ziyaret gerçekleştirdi.
        Yapılan ziyarette Kaymakamlarımız ve İl Protokol Şube Müdürümüz, öğretmenler ile BENGİ temalı toplantı gerçekleştirdi. Kaymakamımız Sayın Emrullah TEMiZKAN, BENGİ projesi ile öğrencilerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutarak okuma oranlarının arttırılması amaçlandığı belirtti. Ayrıca öğretmenlerimize, öğrencilere olumlu rol model olabilmek adına tavsiyelerde bulundu. Öğrencilerimizin akademik başarının yanında değerler eğitiminin de önemine vurgu yaptı.
        Sözü Kaymakamımız Sayın Emrullah TEMİZKAN´dan alan Kepsut Kaymakamı Sayın Murat ATICI, hangi mesleği yapıyorsak yapalım her zaman en iyisini yapmalıyız diyerek öğretmenlik mesleğini en iyi şekilde ifa etmenin önemini vurguladı. Ardından, insan değişirse dünya değişir felsefesinden yola çıkarak konuşmasını şekillendiren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ümit GÖKDEMİR mutlu bireyler yetiştirmenin önemli olduğunu aktardı.
        Okulun çok amaçlı salonunda 12. sınıflar ile kitap okuma etkinliği gerçekleştirildikten sonra, Kaymakamımız Sayın Emrullah TEMİZKAN ve Kepsut Kaymakamı Sayın Murat ATICI öğrenciler ile hedef ve motivasyon konulu bir söyleşi gerçekleştirip öğrencilerin sorularını yanıtladılar.